هیات دومیدانی شهرستان مرند

استارت دردوهای سرعت

دوومیدانی قهرمانی داخل سالن جهان 300x199 استارت در دوهای سرعت

هر نوع استارت باید روشی باشد که باعث افزایش شتاب ورزشکار شود.برای بدست آوردن این هدف دونده در زمان استارت باید حداکثر نیرو خود را برعلیه تخته استارت ( با دو پاهایش) در کوتاه ترین زمان ممکن بکار ببرد.مراحلی که یک دونده سرعت باید روی آن مرکز کند و یاد بگیرد ۱- حالت به جای خود ۲- حالت حاضر ۳- حالت رو.

حالت به جای خود

سه تغییر در تخته استارت باعث درست شدن سه نوع استارت خواهد بود .استارت کوتاه ، استارت متوسط و استارت بلند .پای نیرومند و قوی باید جلو و نزدیک خط استارت باشد.برای تعیین پای قوی تر ،مربیان ورزشکار را در حالتی که پاها موازی هم هستند از آنها می خواهند که به طرف جلو سقوط کنند هر پای که زودتر جلو آمد آن قوی تر است یا می توان از ورزشکار خواست که پرش یک پا انجام بدهد هر پا مسافت بیشتری پرید آن قوی تر است و جلو تر خواهد بود.بعضی از مربیان به ورزشکاران اجازه می دهند که هر جوری که  احساس راحت تر هستند انتخاب کننند .

در استارت کوتاه ورزشکار به خط نزدیک است. که پییشنهاد می شود که پای جلوی تقریبا ۱۶ اینج ( حدود ۴۵ سانتی متر) پشت خط باشد و پای عقب تقریبا ۱۱ اینج ( حدود ۲۸ سانتی متر) پشت پای جلو قرار گیرد .در استارت متوسط پیشنهاد می شود که پای جلو تقریبا ۲۱ اینج ( حدود ۵۳ سانتی متر )پشت خط باشد و پای عقب تقریبا۱۶ اینج ( حدود ۴۵ سانتی متر)  پشت پای جلو قرار گیرد.استارت بلند پیشنهاد می شود که پای جلو تقریبا ۲۱ اینج (حدود ۵۳ سانتی متر) پشت خط قرار گیرد و پای عقبی تقریبا ۲۶ اینج (۶۶ سانتی متر) پشت پای جلوی باشد.شما می توانید انواع این روش ها را امتحان کنید ولی روش استارت متوسط بهترین روش است چون این روش ورزشکار را در بهترین حالت نیرو  و توان قرار می دهد چون زاویه بدن و انگشتان پا به سر در حالت رو که به سرعت بالا می انجامد بین ۴۱ و ۴۵ درجه هستند.در مسابقاتی که مسیر مستقیم می باشد مطمین شوید که تخته استارت در وسط خط قرار دارد و به زاویه دیگر منحرف نیست . بیاد داشته باشید که پاها باید با تمام نیرو به تخته استارت چسپیده شده باشد مثل اینکه می خواهید آن ر به عقب پرتاب کنید.یک وضعیت استارت راحت که سرعت بالا و زاویه مورد نیاز را بدست آورد این است که زاویه زانو ثابت باشد .تا حالا با یک نوار متر دقیقا فاصله بین دو پا را اندازه گییری کرده اید. این نوار متر باید هر تمرین و مسابقه بعنوان وسایل مورد نیاز لازم است چون تخته استارت ها با هم متفاوت هستند.

حالت حاضر

تخته استارتی که شما ورزشکاران روی آن قرار دارند موقعیتی درست کند که در آن زاویه زانو جلوی ۹۰ درجه و زاویه زانو عقبی ۱۲۰ درجه باشد. ورزشکا ر باید نیرو (قوی و) مساوی با دو تا پا وارد کند و  وزن بدن را بالای دستهایشان حرکت دهند و توسط دست ها از آن حمایت کنند.ورزشکار باید دستهایش را کمی پهن تر از شانه هایش قرار دهد که با  انگشت شست و دیگر انگشتان یک حالت پل مانند درست کند و سر برای استراحت در یک موقعیت راحت قرار کی گیرد و گردن بی حرکت و باسن کمی بالاتر از سطح سر و شانه قرار کی گیرد.

حالت رو

از وقتی که دپانچه زده می شود ورزشکار باید باید با دو پاهایش به سمت جلو و بالا هل داده . دست ها با سرعتی که می توانند زده بشوند و ورزشکار به معنای واقعی کلمه از تخته استارت جدا شود. نه به بالا بپرد و نه به جلو بپرد. شما به دنبال یک نیرو و یک حرکت شناور هستید.بعد از حالت رو ورزشکار باید به جلو رفتن را با زاویه ۴۵ درجه ادامه دهد و از روی زمین کشیده از ظریق مچ پا ،از طریق مفصل زانو ، باسن و سپس از طریق سر . پنجه ها باید زمین را چنگ بزند پس از طی حدود ۳۰ متر دونده حالت راست تری به خود می گیرد. دستها تا ارتفاع شانه ها بالا می آیند دستها هرگز به طرف خط میانی بدن تمایل پیدا نمی کنند.

به همان انداذه که مسابقه به جلو میرود باید زمین را بکند و شروع به دویدن بلند و سبک بکند و حالت ریلکس و را در صورت و و دست هایش حفظ کند. برای جط پایان دونده می تواند خم شده یا اینکه با تمام قدرت از خط پایان رد شود. من عادت کرده ام  که حالت خم شدن را به ورزشکاران آموزش دهم اما پی برده ام که لازم نیست تمام وقت ها ان را انجام دهم . ورزشکار به سبکی خود را در حالت خم شدن قرار می دهد ولی من از ورزشکارانم می خواهم قبل از آهسته کردن یا هر واکنش دیگر از خط پایان رد شوند.

ملاحظات ۲۰۰ متر

اینجا دو موضوع برای آماده سازی دویدن ۲۰۰ متر وجود دارد.همه مکانیک استارت ، شروع  ،کندن و زاویه در اولین گام ها دقیقا از ۱۰۰ متر تا ۴۰۰ متر یکسان است-اما آنها بیشتر در مسابقات کوتاه تر نسبت به مسابقات طولانی تر حساس تر و بحرانی است. در مسابقات طولانی تر ورزشکار در قوس استارت می زند آنها به تنظیم تخته استارت نیاز دارند پس دستی که در سمت بیرون ( دست راست) قرار دارد دقیقا پشت خط قرار می گیرد و دست داخلی (دست چپ) حدود ۱۰ سانتی متر پشت خط قرار می گیرد.تخته استارت به همان شیوه ۱۰۰ متر باقی می ماند.

وقتی که تپانچه زده می شود ورزشکا ربه سمت قوس می دود و با یک مسیر مستقیم از تخته جدا می شود. شانه چپ باید اندکی خم شود و دست راست باید ( فقط در قوس دویدن)فقط در امتداد وسطط بدن زده شود. از وقتی که دونده از قوس بیرون می آید او نباید به سمت بیرون شناور بشود در عوض در حالت چرخش باید ثابت باشد.ورزشکار قوی تعین می کند دویدن با چرخش و کنترل شتاب به راست چقدر سخت است. در هر صورت هدف حفظ فرم و سرعت به سمت خط پایان است.

منبع:سایت دوومیدانی ایران http://www.2meydani.ir

+ نوشته شده در  93/09/30ساعت 23:24  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

دونده ها چگونه آسیب می بینند؟

دویدن که یکی از رشته‌های دو و میدانی می‌باشد از کم‌هزینه‌ترین ورزش‌ها محسوب می‌شود. انسان از بدو آفرینش تاکنون در مواقعی به استفاده از آن پرداخته، حتی برای کسب تناسب اندام و آمادگی بدنی و آمادگی قلبی عروقی و تنفسی اکثر ورزشکارانی که در رشته‌های ورزشی دیگری به فعالیت می‌پردازند از این دویدن استفاده می‌کنند.
 
دونده‌های حرفه‌ای به علت استفاده بیشتر از عضوهایی که در دویدن درگیرند، باعث آسیب رساندن به خود می‌شوند مهمترین علت بروز آسیب در دویدن، انجام بیش از حد حرکات و فعالیت‌های ورزشی و افراط در تمرین‌ها است. منظور از زیاده‌روی نیز این است که ورزش به مدت طولانی‌تر از حد مورد نیاز، سریع، تکرار زیاد و در همه این موارد حتی با وجود بروز درد توجهی به آن نمی‌شود.
 
البته نباید اثرات مثبت دویدن را فراموش کرد، این ورزش یکی از فعالیت‌های هوازی به شمار می‌رود که برای کنترل وزن، کاهش استرس، کم کردن فشار خون و کاهش کلسترول استفاده می‌گردد.
 
با این حال ورزش با آسیب همراه است اما می‌توان عوامل آن را شناخت و از بروز آسیب جلوگیری نمود. این عوامل شامل: سن، جنس،‌ ترکیب بدن، سابقه آسیب‌دیدگی، تجربه، کنش، سطوح تمرین و مسابقه، مسافت دویدن و جلسات تمرین در هفته می‌باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  93/09/30ساعت 23:13  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برنامه پیاده روی 36 کیلومتری

گروهی ازاعضای هیات دوومیدانی شهرستان مرند مسافت 36 کیلومتری روستای زنجیره تا شهرمرند را با پای پیاده طی نمودند.

شرکت کنندگان با یک سواری به روستای زنجیره رفته و با ورود به مسیرعبور لوله انتقال گازبه طرف شهرمرند راه افتادند.

این برنامه ساعت 7:45 دقیقه صبح روز جمعه 28 آذر93 آغازگردید

بعد از طی مسیر 36 کیلومتر ساعت 15:45 وبعد از8ساعت پیاده روی ، نفرات شرکت کننده دربرنامه به شهر مرندرسیده وبرنامه با خوشی وسلامتی خاتمه یافت.

این برنامه بیشتر جنبه آموزشی وتبلیغی داشت تا تمامی علاقمندان به سلامت جسمی وروحی درچنین برنامه هایی شرکت نمایند.

«هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  93/09/28ساعت 22:9  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری مسابقه دوی صحرانوردی استان آذربایجان شرقی

رقابتهای دوی صحرانوردی بزرگسالان استان آذربایجان شرقی به میزبانی شهرستان خواجه درمورخه جمعه 21 آذرماه 93 با شرکت هفت تیم (مرند-میانه-مراغه-خواجه-شبستر-تبریز-بستان آباد) برگزارگردید.

تیم شهرستان مرند با 5دونده دراین مسابقه شرکت نموده و به مقام ششم دست یافت.

تیمهای خواجه ، مراغه وبستان آباد به ترتیب اول تا سوم شدند.

درقسمت انفرادی حسن شیرقوی ازمراغه و رحیم دیبائی ازخواجه مشترکا به مقام اول دست یافتند.همچنین جواد علیزاده وصابر چرخی دوم وسوم شدند.

نتایج انفرادی تیم مرند: مرتضی ازلگینی  نفردهم       اکبر نقدی نفر یازدهم    

حسین زارعی  زاد نفر پانزدهم      حامد کریم خانی    نفرشانزدهم          قربانعلی محمدی  نفرهفدهم

 

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

 

+ نوشته شده در  93/09/25ساعت 19:34  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برنامه پیاده روی 30 کیلومتری

 گروهی ازاعضای هیات دوومیدانی شهرستان مرند دریک اقدام بی سابقه وتبلیغی مسافت 30 کیلومتری مرند تا روستای قرمزی قشلاق را با پای پیاده پیمودند.

این برنامه روزجمعه مورخه 21 آذرماه 93 ساعت 8 صبح از روبروی مسجد ولی الله اعظم دیزج یکان آغاز گردید.

بعد از طی مسیر روستای انامق وبعد ازسد انامق وارد مسیر عبور لوله انتقال گاز شده و مسیر گاز را ادامه دادند تا درساعت 12ظهر درروبروی شهرکشکسرای به صرف ناهار و قرائت نماز مشغول شدند.

بعد ازیک و نیم ساعت استراحت برنامه ادامه یافت تا درساعت 16:30  به روستای قرمزی قشلاق رسیدند.

درنهایت اعضای شرکت کننده با دوماشین سواری درساعت17 به شهر مرند برگشتندواین برنامه 9ساعته به پایان رسید.

«هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

 

+ نوشته شده در  93/09/22ساعت 12:19  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

پیاده روی 21 کیلومتری

دوتن ازدوندگان هیات دوومیدانی شهرستان مرند دریک برنامه پیاده روی روزجمعه مورخه 93/9/14 مسیر شهرمرند تاروستای قراجه فیض اله به مسافت 21 کیلومتر را با پای پیاده طی نمودند.

این برنامه ساعت 9:30 صبح آغاز و ساعت 14 درروستای قراجه فیض اله خاتمه یافت.

این برنامه جهت تشویق مردم به پیاده روی  برای تضمین سلامت جسمی وروحی افراد انجام گرفت و مقرر گردید ازاین به بعد با تعداد نفرات بیشتر و مسافت طولانی تر ادامه یابد.

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  93/09/15ساعت 0:46  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری دو صحرانوردی نوجوانان پسر در استان زنجان

دو صحرانوردی قهرمانی کشور نوجوانان پسر روز بیستم آذر ماه در استان زنجان برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت دوومیدانی ایران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، دراین رقابت پسران نوجوان سراسر کشور در یک مسیر 6 کیلومتری با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

هر استان مجاز به اعزام چهار ورزشکار می باشد.

این مسابقه سال گذشته به میزبانی استان قزوین برگزار شد و تیم فارس قهرمان شد و تیم های البرز و همدان به ترتیب در رده دوم و سوم قرار گرفتند.

منبع : سایت دوومیدانی ایرانhttp://www.2meydani.ir

+ نوشته شده در  93/09/10ساعت 15:29  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاري مسابقات پياده روي بزرگسالان شهرستان مرند

ازطرف هيات دووميداني شهرستان مرند ، مسابقات پياده روي بزرگسالان مرند درسه رده سني ( بالاي 30 سال، بالاي 40 سال وبالاي 50سال )وبه مسافت 3كيلومتر روز شنبه مورخه 12 مهر1393 ساعت 17 درپيست دووميداني مرندبرگزار گرديد.

نتايج مسابقه :

رده سني اول: 1- اسرافيل علّي      بازمان 19:23:40 دقیقه  2- حسن پورزارعيان   بازمان 19:23:60دقیقه      3- جاويد نجف زاده بازمان  20:40:70 دقیقه

رده سني دوم: 1- جبرئيل نصيري   بازمان 16:07 دقیقه      2- قاسم صبّاغي    بازمان 16:323 دقیقه          3-قربانعلي محمدي   بازمان 19:07 دقیقه

رده سني سوم : 1- كريم مجاوري  بازمان 19:34 دقیقه       2-علي رضايي    بازمان  22:14 دقیقه             3- جاويد نجف زاده   بازمان 22:15 دقیقه

درخاتمه ازطرف هيات دووميداني شهرستان مرند به نفرات برتر حكم قهرماني وجوايزي اهدا گرديد.

«هيات دووميداني شهرستان مبرند»

+ نوشته شده در  93/07/12ساعت 22:7  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

اطلاعیه مسابقه پیاده روی پیشکسوتان شهرستان مرند

به اطلاع علاقمندان رشته پیاده روی می رساند که ازطرف هیات دوومیدانی شهرستان مرند مسابقه پیاده روی پیشکسوتان درسه رده سنی وبه مسافت 3کیلومتر برگزار می گردد.

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  93/07/09ساعت 11:25  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری مسابقه دوی عمومی بمناسبت هفته دفاع مقدس درشهرمرند

ازطرف هیات دوومیدانی شهرستان مرند و باهمکاری اداره ورزش وجوانان شهرستان و بایاری ومساعدت راهنمایی ورانندگی مرند مسابقه نمایشی دوی عمومی به مناسبت هفته دفاع مقدس ازمزارشهدای شهرستان مرند (باغ رضوان) تا تپه شهدا با شرکت 11دونده برگزار گردید.

این همایش روز دوشنبه 31 شهریور 93 همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس ، ساعت 17عصراز گلزار شهدای مرند آغازگردید.

دوندگان ابتدابا حضور درگلزارشهدا وقرائت فاتحه یاد و خاطره شهدا را گرامی داشته و با هماهنگی راهنمایی ورانندگی حرکت نمادین خود را آغاز کردند.

درپایان همایش برادر نجاری ،رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان مرند با حضور درجمع دوندگان ، این حرکت نمادین راستوده و ادامه اینگونه مسابقات را خواستار شدند.

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

 

 

+ نوشته شده در  93/07/01ساعت 21:22  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری مسابقات دوومیدانی نونهالان درشهر کشکسرای مرند

ازطرف هیات دوومیدانی شهر کشکسرای و باهماهنگی هیات دوومیدانی شهرستان مرند به مناسبت هفته دفاع مقدس ،روز یکشنبه 30 شهریور 1393 مسابقات دوومیدانی نونهالان برگزار گردید.

این مسابقات درسه ماده ، دو100 متر سرعت ، پرتاب وزنه وپرش طول برگزار گردید.

نفرات برتر ماده دو100 متر:

1- امیر علیخواه         2- محمد دستیار       3- سعید دین پرور

نفرات برتر پرش طول:

1-اکبر الفت     2-محمدرضا درخوش            3- محمد جسوری

نفرات برتر پرتاب وزنه:

1- محمد خدایی         2- امین جواندوست        3- اکبر باغی

 

'گزارش تصویری از این مسابقات و اهداء جوایز رادرادامه مطلب ببینید:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  93/07/01ساعت 11:22  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

تمرین دوی صحرانوردی 18کیلومتر

تعداد هشت تن ازدوندگان هیات دوومیدانی شهرستان مرند روزجمعه مورخه21 شهریور1393 ساعت 19 ازشهرکشکسرای تا میدان امام حسین مرند(ترمینال) به مسافت 18 کیلومتر دویدند.

 

دوندگان این مسیر را درطی 88 الی 93دقیقه به پایان رساندند.

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  93/06/23ساعت 0:2  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری بزرگترین مسابقه دوومیدانی ویژه نونهالان درمرند

مسابقات دوومیدانی نونهالان شهرستان مرند درسه ماده دوی 60متربامانع،پرتاب وزنه و پرش طول برگزار گردید.

این مسابقات در سه رده سنّی ( متولدین 1380 ،1381 و1382) باشرکت حدود 60 ورزشکار نونهال روز سه شنبه مورخه 18/6/1893 درمحل استادیوم تختی مرند برگزار گردید.

نتایج نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:

نتایج ماده دوی 60 متر با مانع:

رده سنّی اول (متولدین1380) : 1- احسان حسین نژاد بازمان 9:55 ثانیه   2- محسن عبدی  بازمان 10:32 ثانیه    3- سید مهدی کسرایی  بازمان 10:68 ثانیه

رده سنی دوم(متولدین 1381) : 1- محمد رضا محمدی ثالث   بازمان 9:67 ثانیه    2- سعید حسینی  بازمان 9:90 ثانیه    3- امیر  خیالی  بازمان  10:33 ثانیه 

رده سنی سوم(متولدین 1382): 1-میرصالح موسوی  بازمان 10:36ثانیه    2- طالب قلیلوی تبریزی  بازمان 10:63 ثانیه     3- عباس رضایی  بازمان 10:64  ثانیه

 

نتایج ماده پرتاب وزنه :

1- امیرحسین جوان دوست با پرتابی به طول 9:00 متر      2- محمد علّی  با پرتابی به طول  8:60 متر    3- یداله امیرپور   با پرتابی به طول  8:55 متر

نتایج ماده پرش طول:

رده سنی اول (متولدین 1380):   1- اکبر الفت با پرشی به طول 4:65 متر    2- حامد فضلی با پرشی به طول 3:59 متر    3- محسن خدادادی با پرشی به طول 2:52 متر

رده سنی دوم (متولدین 1380) : 1- اکبر نیرومند با پرشی به طول 3:58 متر

رده سنی سوم (متولدین 1382) : 1- پویا دین پرور  با پرشی به طول 3:42 متر    2- مسعود بخشی با پرشی به طول 3:15 متر   3- امیرعلی غلامی   با پرشی به طول  2:99 متر

درپایان مسابقات به نفرات برتر هرماده و درسه گروه سنی ازطرف تربیت بدنی شهرستان مرند حکم ومدال قهرمانی وجوایزی اهدا گردید.

گزارش تصویری از مراسم اهدا جوایز را درادامه مطلب ببینید.

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  93/06/18ساعت 22:21  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

رقابت تمرینی دوی 800 متر

ازطرف هیات دوومیدانی شهرستان مرند درمورخه11 شهریور 1393 روز سه شنبه ساعت 19 رقابت تمرینی دوی 800متر با شرکت 12 دونده درپیست خاکی استادیوم تختی مرند برگزار گردید.

این مسابقه دردو گروه شش نفری با داوری برادران کریم مجاوری ، صمد خطیبی و حسن پورزارعیان برگزار گردید.

درپایان اکبر نقدی بازمان 2:18 دقیقه اول شد و حامد کریم خانی و امیر یوسفی بازمان مشابه 2:26 دقیقه دوم وسوم شدند.

نتایج نفرات بعدی :

4- جبرئیل نصیری بازمان 2:27 دقیقه      5- احد طالبیان با زمان2:28 دقیقه    6- اسرافیل علّی  بازمان 2:27 دقیقه    7- قربانعلی محمدی  بازمان 2:38 دقیقه      8- حیدر حسینی بازمان 2: 39 دقیقه  9- هاتف اعظمی بازمان 2:39 دقیقه  10- قاسم صبّاغی بازمان2:42 دقیقه    11- مرتضی لطفی  بازمان 2:52دقیقه    12:سجاد عبدی بازمان2:56 دقیقه

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند » 

+ نوشته شده در  93/06/12ساعت 0:8  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری بزرگترین مسابقه دوومیدانی ویژه نونهالان درمرند

هيات دووميداني شهرستان مرند برگزار مي كند

بزرگترين مسابقه دووميداني ويژه نونهالان

شرايط سنّي : متولدين سالهاي 80 81 82

موارد مسابقات : دوي 60متربامانع – پرش طول – پرتاب وزنه

زمان مسابقه : سه شنبه مورخه 18/6/93 راس ساعت 18 درمحل استاديم تختي مرند

علاقمندان جهت ثبت نام وكسب اطلاعات بيشتر روزهاي فرد ازساعت 18 الي 20:30 به هيات دووميداني مراجعه ويا باشماره تلفن 09141905914(پورزارعيان) تماس حاصل نمايند.

                       

موارد ضروري:

1-   هرشركت كننده حق شركت دريك ماده رادارد.

2-  براي شركت درمسابقه داشتن كارت بيمه ورزشي ، رضايت نامه كتبي والدين و اصل شناسنامه ضروري است.

3- حضور خانواده ها درمحل مسابقه بلامانع است.

 

ضمنا به نفرات برتر هرماده ودرهرگروه سنّي ازطرف هيات دووميداني جوايزي اهدا خواهد گرديد.

 

« هيات دو وميداني شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  93/06/11ساعت 23:57  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برنامه تمرینی و تبلیغی دوی صحرانوردی

برنامه دوی صحرانوردی به مسافت 11 کیلومتر روز جمعه مورخه 93/5/31 ساعت 19:15 عصر درمسیر میدان امام حسین(ترمینال) - دیزجیکان - پلیس راه مرند باشرکت چهارتن ازدوندگان هیات دوومیدانی برگزار گردید.

اسرافیل علّی ، قاسم صبّاغی ، حیدر حسینی و جبرئیل نصیری این مسیر سراسر سربالایی را درطی 56 الی 58 دقیقه دویدند . ضمنا هدف ازاجرای این برنامه بیشتر جنبه تبلیغی ورزش مادر بود تا مردم با فواید دویدن هرچه بیشتر آشنا گردیده وبدون ترس و واهمه و در هرجایی که برایشان امکان دارد به این ورزش بپردازند.

+ نوشته شده در  93/06/02ساعت 1:18  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

تمرین دوی صحرانوردی

تعدادی ازدوندگان شهرستان مرند روز شنبه مورخه 93/5/25 مسیر پل جواش تا روستای جواش رابصورت رفت وبرگشت به مسافت کلی 7کیلومتر دویدند.

این برنامه که صرفا جنبه تمرینی وتبلیغی داشت و جهت آشنایی همشهریان عزیز باورزش مادر و فواید آن برگزار گردید،ساعت 19:15 آغاز و ساعت 20 خاتمه یافت.

«هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  93/06/02ساعت 1:10  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری رقابت تمرینی دوی 10000 متر

ازطرف هیات دو ومیدانی شهرستان مرند ،رقابت تمرینی دوی 10 کیلومتر امروز سه شنبه مورخه 93/5/28 ساعت 19:30 درمحل پیست خاکی استادیوم تختی مرند با شرکت  8 دونده برگزار گردید.

دراین رقابت اکبر نقدی برای زدن رکورد 5000 متر ( رکورد 16:20 ) دوید اما درنهایت با رکورد 17:16 ثانیه کارخود را درماده 5000متر به پایان رساند.

درپایان رقابت ماده 10 کیلومتر نتایج زیر به دست آمد:

1- اسرافیل علّی بازمان  40:42 دقیقه          2- حامد کریمخانی  بازمان   41:17 دقیقه 

3- صمد خطیبی  بازمان   41:49 دقیقه          4- جبرئیل  نصیری    بازمان 42:00 دقیقه

5- قاسم صبّاغی  بازمان  42:32 دقیقه 

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند »

+ نوشته شده در  93/05/28ساعت 23:40  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری رقابت تمرینی دوی 5000متر

بعد از اتمام ماه مبارک رمضان که تمرینات هیات با وقفه همراه بود امروز (سه شنبه) مورخه 93/5/14 راس ساعت 7بعد ازظهر رقابت تمرینی دوی 5000متر درمحل پیست خاکی استادیوم تختی شهرستان مرند با داوری آقای پورزارعیان و آقای مجاوری با شرکت 10 دونده برگزار گردید.

 

دراین رقابت که در 13 دور و به مسافت  تقریبی 4900 متر برگزار گردید اکبر نقدی بازمان 17:45:31 دقیقه اول شد. اسرافیل علّی بازمان 19:27:82 دقیقه نفردوم و حامد کریم خانی بازمان 19:46:76 دقیقه نفرسوم اعلام گردید.

نتایج نفرات بعدی :

4- جبرئیل نصیری بازمان 19:55:42 دقیقه       5- صمد خطیبی بازمان 20:01:24 دقیقه

6- امیر یوسفی بازمان 20:34:47 دقیقه          7- قاسم صبّاغی بازمان 20:57:46 دقیقه

8- قربانعلی محمدی بازمان 22:03:57 دقیقه

« هیات دو ومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  93/05/14ساعت 23:44  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

ابراز تشکر و قدردانی از رئیس هیات دوومیدانی شهرستان مرند

آقای حسن پورزارعیان بی شک یکی ازفعالترین روسای هیاتهای ورزشی درسطح استان آذربایجان شرقی هستند.

ایشان بدون هیچ چشمداشت مالی سالهای متمادی برای ورزش مادر شهرستان مرند واستان زحمات زیادی متحمل شده اند

ازطرف خودم وتمامی دوومیدانی کاران شهرستان مرند ازایشان بخاطر تمامی زحماتی که می کشند تقدیر می کنیم  . امیدوارم همچنان وبا نیروی زیاد به کارشان ادامه دهند تا شاهد موفقیت هرچه بیشتر ورزش مادر درشهرستان مرند باشیم.

آقای پورزارعیان و پسرکوچولویش

امیدوارم این پسر خوشگل روزی پا جای پای پدرنهاده و برای ورزش شهرستان مرند مفید واقع شود.

 

 

+ نوشته شده در  93/05/14ساعت 23:33  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

آشنایی با قوانین و مقررات دوهای نیمه استقاومت و استقامت

رشته دو و میدانی ورزشی است که ماده‌های زیادی آن را تشکیل داده است انواع دوهای سرعت، نیمه استقامت و استقامت در کنار رشته‌های پرتابی و پرشی جذابیت فراوانی به این ورزش داده است.

 دراين نوشته و نوشته هاي آتي قوانین و مقررات دوهای نیمه استقامت و استقامت در دو و میدانی بررسی خواهد شد.

 دو 800 متر

 دوندگان ۸۰۰ متر باید قوس اول از دور اول را در خط خودشان بدوند. در مسابقات که در مسافت طولانی انجام می‌شود زمان تا یک پنجم ثانیه محاسبه می‌شود ولی باید این زمان به دهم ثانیه تبدیل شود. (2/0ثانیه،4/0 ثانیه، 6/0ثانیه ، 8/0 ثانیه)

مأموران دور شمار باید دورهای طی شده به وسیله هر شرکت کننده را در مسابقات ۱۵۰۰ تا ۵۰۰۰ متر ثبت کنند. در مسابقــات بیــش از ۵۰۰ متر مأموران باید زمان هر دور را طبق اعلام وقت نگهدار برای هر شرکت کننده ثبــت نمایند. در رقابت‌هایی که مسابقات مقدماتی ترتیب داده می‌شود در صورت امکان بین آخرین گروه هر دونده و اولین گروه دونده بعدی یا مسابقه نهایی باید حداقل فاصله زمانی زیر منظور شود.

 • تا دوی ۲۰۰ متر ،۴۵ ثانیه

• از ۲۰۰ متر تا ۱۰۰۰متر ، ۹۰ دقیقه

 • بیش از ۱۰۰۰متر ، ۱۸۰دقیقه

+ نوشته شده در  93/05/04ساعت 23:33  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

روشهای کوچک کردن شکم با توضیح و عکس

چند نکته در مورد تغذیه :

قطع مصرف هله هوله 

دکـتر “لزلی بونسی” از دانشگاه پترزبورگ بخش پزشکی اظــهار می دارد: “بسیاری از آبنبات ها و اسنک ها شامل گـلیسـیرین و شــکر بالایی هسـتند که در معده به طور کامل هضم نمی شوند و این امر سبب  می شود که شکم شما نفخ کند.”

در مصرف نمک و ادویه جات زیاده روی نکنید !

مصرف بیش از حد ادویه جات و نمک ها باعث می  شود که شکم شما نفخ کند. یک چهارم فنجان سس کچاپ سه برابر مقدار سدیمی که  بدن شما در طول روز نیاز دارد، را فراهم می سازد. یک قاشق سوپخوری سس سویا  جایگزین مناسبی برای آن خواهد بود

پتاسیم مصرف کنید

این ماده طبیعی ادرار آور بوده و اثر نفخ آور نمک را از بین می برد. می  توانید آنرا در گوجه فرنگی، موز، ماهی قزل آلا، بادام و گیلاس پیدا کنید

آب بیشتری مصرف کنید

نوشیدن آب به میزان لازم، باعث می شود تا آبی که در بدن شما به دلیل وجود نمک جمع شده به آسانی خارج شود و نفخ شکمتان از بین برود.

 6 نکته در مورد ورزش های مربوط به شکم

۱- برای سفت شدن شکم یاید حرکات مربوط به آن را هر روز انجام دهید

دلیل: عضلات شکم نیاز به استراحت و بهبودی  دارند. در طول زمان استراحت است که ماهیچه ساخته می شود. “کتی کیلر” مربی و نویسنده کتاب ” تمرین های کتی برای هنر پیشگان” اظهار می دارد که: “انجام  تمرین های شکمی برای ۳ تا ۵ روز در هفته موجب می شود شما عضلات سفت، و شکم  صافی پیدا کنید.”

۲- تمرین کامل شکم نیم ساعت طول می کشد

دلیل: کیلر معتقد است. “اگر نیم ساعت طول  بکشد تا شما احساس کنید عضلات شکمتان در تحرک هستند، پس احتمالا حرکات را  اشتباه انجام می دهید. …نحوه انجام دادن حرکات را مجددا بازبینی نمایید و  بر روی مدت زمان تمرکز نکنید. همیشه کیفیت مهم تر از کمیت است.

۳- دراز نشست خیلی آرام، عضلات را محکم تر می کند

دلیل: آنقدر که روند معمولی دراز نشست شما  را لاغز می کند، آرام انجام دادن آن به آب شدن چربی ها کمک نمی کند. در  حقیقت کندی در انجام حرکات اصلا سودمند نیست. تمرینات باید به شما در هر  حالتی کمک کنند: چه بخواهید وارد ورزش کیک بوکس شوید چه بخواهید یک چمدان  را از روی زمین بلند کنید. در هر دو حالت ذکر شده شما کارهای خود را که در  حالت اسلو موشن(slow motion) که انجام نمیدهید.

۴- بهترین زمان برای انجام حرکات شکمی، آخر تمرین ها می باشد

دلیل: “گیلبرت ویلت” محقق، فیزیوتراپیست و  استاد دانشگاه نبراکسا، دانشکده علوم پزشکی می گوید: “هیچ فرقی نمی کند شما چه زمان ورزش های شکمی را انجام دهید، فقط درست انجام دادن و ثبات در  تمرینات است که باید مورد توجه قرار گیرد.” بنابراین بهترین زمان وقتی است  که احساس کنید می خواهید تمرینات را انجام دهید. اما اگر می خواهید در  ابتدای تمرینات حرکات مربوط به شکم را انجام دهید، اول باید خودتان را  حسابی گرم کنید. هنگامیکه خون در گردش باشد، می توان به آسانی از بروز  بسیاری از آسیب دیدگی ها جلوگیری کرد

۵- با انجام حرکات پایلیت (Pilates ) نمی توانید شکم خود را ۶ تکه کنید

دلیل: “کیمبرلی لیون” یک مربی خصوصی در لوس  آنجلس معتقد است که: “این حرکات بیشترین تاثیر را بر روی شکم شما می گذارند و اگر آنها را به همراه یک رژیم غذایی سالم انجام دهید، به طور حتم می  توانید لایه های مورد نظر خود را بر روی شکم به وجود آورید. شکل شکم، قد و  بلندی نیم تنه بالایی شما، جزء اموری هستند که به ژن هایتان ارتباط پیدا می کند.”

۶- بدون وزنه و دستگاه نمی توانید شکم خود را آب کنید

دلیل: شما به هیچ وجه به وزنه نیازی ندارید، البته بسیاری از ورزشکاران برای اینکه توانایی و قدرت خود را افزایش دهند  از وزنه استفاده می کنند. لیون می گوید: “بسیاری از دستگاهها و وزنه ها  برای استفاده خانم ها طراحی نشده اند، اگر شما به طور مناسب در دستگاه قرار نگیرید، ممکن است فشار به قسمت های که نباید، وارد شود. او برای ما یک  نصیحت دیگر هم دارد: به زمین بچسبید که هم موثر است هم ارزان و آنرا در هر  جایی به راحتی می توانید پیدا کنید.

نتیجه بیشتر در زمان کمتر

“لیو جردن”، مربی تناسب اندام در مجموعه  ورزشی اکینوکس در شهر نیویورک رازها را برای ما فاش می کند:حرکات را کمی  آرام تر انجام دهید: با چهار شماره بالا بیایید و با ۴ شماره به حالت اول  باز گردید.

۵ تا ۱۰ ثانیه در دشوارترین حالت دراز نشست  باقی بمانید.حرکات خود را کم کم انجام دهید: این کار باعث می شود تا عضلات  شکم از سایر ماهیچه ها جدا شده و تاثیر تمرینات مستقیما بر روی شکم وارد  شود.

انیمیشن حرکات مخصوص آب کردن چربی دور شکم ، کمر و پهلوها

 

+ نوشته شده در  93/04/11ساعت 19:21  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری مسابقات پیاده روی بزرگسالان کشور دراراک

در این مسابقه ها که روز یکشنبه 31خرداد 1393در مجموعه ورزشی شهدای پنجم مرداد اراک برگزار شد، تیم های اراک با کسب 37 امتیاز ، استان های فارس با کسب 19 امتیاز، کردستان 15 امتیاز، همدان 14 امتیاز، آذربایجان شرقی 13 امتیاز و گلستان با کسب 12 امتیاز عنوان های اول تا ششم را بدست آوردند.

در بخش انفرادی نیزˈ اصغر اکبرزادهˈ در رده سنی 35 تا 39 سال و ˈمحمد کریمیˈ در رده سنی 40 تا 44 سال هر دو از استان فارس عنوان های اول رده های سنی خود را بدست آوردند.

در رده های سنی 45 تا 49 سالˈقربانعلی فانیˈ، 50 تا 54 سال ˈابراهیم قلعه نوییˈ، 55 تا 59 سالˈحسین عسگریˈ و 65 تا 69 سال ˈمحمد بهرامیˈ هر چهار نفر از استان مرکزی اول شدند.

همچنین ˈاکبر عبدالحسین افخمˈ در رده سنی 60تا 64 سال از استان آذربایجان شرقی، ˈشکرالله جعفریˈ در رده سنی 70 تا 74 سال از استان همدان و ˈسید عبدلکریم حسینیˈ از کردستان در رده سنی 75 سال به بالا عنوان های اول را بدست آوردند.

جبرئیل نصیری ورزشکار مرندی دراین مسابقات و دررده سنی دوم به مقام سوم کشوردست یافت.در این مسابقات یک روز ه 150 ورزشکار و داور از 22 استان کشور حضور داشتند.

نفرات اول این مسابقه ها به همراه نفرات اول رقابت های پیاده روی قهرمانی بزرگسالان بانوان که خرداد ماه سال جاری در اصفهان برگزار شده است برای حضور در مسابقات قهرمانی بزرگسالان آسیا که شهریورماه سال جاری در توکیوی ژاپن برگزار خواهد شد، اعزام می شوند.

+ نوشته شده در  93/04/07ساعت 16:39  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری رقابت دوی800 متر

ازطرف هیات دوومیدانی شهرستان مرند رقابت تمرینی دوی ۸۰۰متر روز سه شنبه ۲۰ خرداد ۱۳۹۳ ساعت ۱۸:۳۰ درمحل پیست دوومیدانی استادیوم تختی مرند باشرکت ۱۴دونده برگزارگردید.

آقایان کریم مجاوری وحسن پورزارعیان داوری این مسابقه را برعهده داشتند.

این مسابقه دردوگروه ۷نفره برگزار گردید.

نتایج سه نفر برتر دوگروه:

۱-اکبرنقدی بازمان ۲:۱۸:۰۵ دقیقه ۲-احد طالبیان بازمان ۲:۲۵:۸۳ دقیقه ۳- صمد خطیبی بازمان ۲:۲۷:۳۲ دقیقه

 

«هیات دو ومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  93/03/20ساعت 23:0  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

پیام تسلیت به آقای حسینی

و هر از گاه در گذر زمان،در گذر بی صدای ثانیه های دنیای فانی

جرس کاروان،از رحیل مسافری خبر می دهد

که در سکوت ، آغازی بی پایان را می سراید

دوست و همقدم عزیزمان جناب آقای حسینی

ضایعه در گذشت پدر گرامیتان را

خدمت شما و خانواده محترم تسلیت عرض نموده

برای آن عزیر سفر کرده علوّ درجات الهی را از خداوند متعال خواستاریم

«هیات دو ومیدانی شهرستان مرند»

 

+ نوشته شده در  93/03/18ساعت 0:57  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری رقابت دوی10کیلومتر

ازطرف هیات دوومیدانی شهرستان مرند رقابت تمرینی دوی۱۰کیلومتر درمورخه ۱۳/۳/۹۳ ساعت ۱۸:۳۰ درپیست دومیدانی استادیوم تختی مرند برگزار گردید.

داوری این مسابقه برعهده آقای کریم مجاوری بود.

نتایج نفرات برتر رقابت ۱۰۰۰۰متر :

۱-قربانعلی محمدی   بازمان ۴۱:۴۲ دقیقه  ۲-حیدرحسینی بازمان ۴۲:۰۴ دقیقه

  ۳-اسرافیل علّي بازمان ۴۲:۳۰دقيقه   ۴- امير قلي پور  بازمان ۴۳:۲۱ دقيقه  

  ۵- صمد خطيبي  بازمان ۴۵:۰۱ دقيقه  ۶- قاسم صبّاغي  بازمان ۴۵:۰۳ دقيقه

« هیات دو ومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  93/03/13ساعت 22:29  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

تمرين دوي صحرانوردي

ازطرف هيات دووميداني شهرستان مرند دوي تمريني صحرانوردي به مسافت 12 كيلومتر بصورت رفت و برگشت در جاده مرند - كشكسراي درمورخه 93/3/6 روز سه شنبه مصادف با عيد سعيد مبعث با شركت 7 دونده و 2نفر همراه برگزار گرديد.

دراين برنامه تمريني آقايان كريم مجاوري و امير يوسفي به عنوان تيم پشتيباني به همراه دوندگان حضور داشتند.

همچنين براي آمادگي مسابقات پياده روي بزرگسالان استان جبرئيل نصيري وقاسم صباغي درمسير برگشت به تمرين پياده روي پرداختند

«هيات دووميداني شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  93/03/08ساعت 0:26  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری رقابت دوی 300متر

ازطرف هیات دوومیدانی شهرستان مرند روز سه شنبه مورخه ۳۰/۲/۹۳ ساعت ۱۸:۳۰ عصردرپیست دوومیدانی استادیوم تختی مرند مسابقه دوی ۳۰۰۰ متر تمرینی بین دو تیم سهند ومیشو برگزار گردید.

نتایج تیم سهند :

۱- اسرافیل علی  ۱۱:۲۵دقیقه   ۲- امیر یوسفی  ۱۱:۵۲ دقیقه  ۳- حیدر حسینی   ۱۱:۵۲ دقیقه

۴-قاسم صباغی   ۱۲ک۱۴ دقیقه    ۵- رحمان کشاورز  ۱۲ک۵۳ دقیقه

نتایج تیم میشو:

۱- اکبر نقدر ۱۰:۲۱ دقیقه   ۲- صمد خطیبی ۱۱:۳۸ دقیقه   ۳- جبرئیل نصیری ۱۱:۳۹ دقیقه 

۴- احد طالبیان  ۱۱:۵۰ دقیقه    ۵- میلاد صادق زاده  ۱۳:۲۷ دقیقه

درپایان تیم میشو به عنوان تیم برتر اعلام گردید.

«هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  93/02/31ساعت 23:37  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

مسابقات انتخابي دووميداني نوجوانان و نونهالان شهرستان مرند

مسابقات انتخابي دووميداني نوجوانان و نونهالان شهرستان مرندروزپنجشنبه مورخه 25/2/93 درپيست خاكي استاديوم تختي مرند برگزار گرديد.

اين مسابقات دردوماده پرش طول وپرتاب وزنه برگزار گرديد.

درپايان ودرماده پرتاب وزنه نتايج سه نفربرتر به ترتيب زير بدست آمد:

1- حامد عرفاني فر با پرتابي به طول 11:20 متر   2-علي درخوش با پرتابي به طول 8:90 متر  3- اميرحسين جواندوست  باپرتابي به طول 6:70 متر

درماده پرش طول نتايج سه نفربرت به ترتيب زير بدست آمد:

1-مهدي دين پرور با پرشي به طول 6:25متر  2- سعيد دين پرور با پرشي به طول 5:80 متر 3- محمد خدايي با پرشي بهطول 4:60 متر

درنهايت به نفرات برتر هردو ماده ازطرف هيات دووميداني حكم قهرماني اهدا گرديد.

 

«هيات دووميداني شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  93/02/28ساعت 23:46  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

مسابقات دوی فرهنگیان مرند

به مناسبت هفته معلم مسابقات دوی فرهنگیان مرند ازطرف تربیت بدنی آموزش وپرورش شهرستان مرند و با مساعدت هیات دوومیدانی مرند روزسه شنبه مورخه ۱۶/۲/۹۳ ساعت ۱۸ درپیست خاکی استادیوم تختی مرند برگزارگردید.

این مسابقات درسه رده سنی ( زیر۴۰سال- بالای ۴۰ سال و بالای ۵۰سال) برگزارگردید.مسابقات رده سنی زیر ۴۰ سال به مسافت ۳کیلومتر و مسابقات دورده دیگر ۲کیلومتر برگزارگردید.

دررده سنی زیر ۴۰ سال اسرافیل علّي  بازمان ۱۱:۵۶ دقیقه به مقام قهرمانی رسید . دراین رده سنی اسماعیل آقایی با زمان ۱۲:۳۶ دقیقه و جاوید نجف زاده بازمان ۱۲:۴۰ دقیقه به ترتیب دوم وسوم شدند.

 

دررده سنی بالای ۴۰سال قاسم صبّاغی دیزج یکان بازمان ۶:۵۷ دقیقه به مقام قهرمانی رسید . دراین رده امیر یوسفی بازمان ۷:۱۴ دقیقه و احمد محمدی ثالث بازمان ۸ک۱۸ دقیقه به ترتیب دوم وسوم شدند.

دررده سنی بالای ۵۰ سال رحمان کشاورز بازمان ۷:۳۵دقیقه به مقام قهرمانی دست یافت . دراین رده کریم مجاوری با زمان ۹:۰۲ دقیقه نایب قهرمان شد.

آقای حسن پورزارعیان، جبرئیل نصیری و دیگراعضای هیات دوومیدانی درامر داوری وهرچه بهتر برگزارشدن این مسابقات تلاش چشمگیری داشتند.همچنين آقاي ولي محمد زاده در امر تصوير برداري هيات دووميداني را ياري نمودند.

از نفرات برترهرسه رده سنی درمراسم گرامیداشت هفته معلم که ازطرف اداره آموزش وپرورش برگزار خواهد گردید با اهدا حکم قهرمانی وجوایزی تقدیر به عمل خواهد آمد.

گزارش کامل تصویری ازاین مسابقات در ادامه مطلب

«هیات دوومیدانی شهرستان مرند»


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  93/02/16ساعت 22:4  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

مطالب قدیمی‌تر