هیات دومیدانی شهرستان مرند

تبريك موفقيت ورزشكاران دووميداني كار مرند درمسابقات استاني

+ نوشته شده در  ۹۴/۰۱/۲۹ساعت 16:39  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاري رقابتهاي انتخابي دووپياده روي بزرگسالان استان آذربايجان شرقي

رقابتهاي انتخابي دووپياده روي بزرگسالان استان جهت شركت درمسابقات كشوري روز جمعه 28 فروردين 94 ساعت 11 صبح در ورزشگاه يادگار امام تبريز و در 9 رده سني مختلف برگزار گرديد.  

 ( تيم دووپياده روي بزرگسالان شهرستان مرند)

رده هاي سني اين مسابقات :  

1) متولدين 1359-1355   رده سني 35 الي 39 سال 

2) متولدين 1354-1350   رده سني 40 الي 44 سال 

3) متولدين 1349-1345   رده سني 45 الي 49 سال 

4) متولدين 1344-1340  رده سني 50 الي 54 سال 

5) متولدين 1339-1335  رده سني 55 الي 59 سال 

6) متولدين 1334-1330   رده سني 60 الي 64 سال 

7) متولدين 1329-1325  رده سني 65 الي 69 سال 

8) متولدين 1324-1320 رده سني 70 الي 74 سال 

9) متولدين 1319و پايين تر   رده سني 75 سال و بالاتر  

 

شهرستان مرند با 4 ورزشكار درقسمت پياده روي و 2 ورزشكار درقسمت دو دراين رقابتها شركت نمود.  

درنهايت نفر اول هرگروه سني در قسمت دو و پياده روي انتخاب و به مسابقات كشوري راه يافتند. 

نتايج رقابتهاي پياده روي : 

رده سني دوم : قاسم صبّاغي (مرند)                        رده سني سوم : جبرئيل نصيري ( مرند) 

رده سني چهارم : سيد جعفر آل ياسين                   رده سني پنجم : دواود فلّاح  ( مراغه)

رده سني ششم : علي اكبر افخم ( تبريز)               رده سني هفتم : عبّاس مختاري (مرند) 

رده سني هشتم : محمد علي گلستاني ( اهر)        رده سني نهم : آقاي امراهي ( اهر) 

 

 

 

نتايج رشته دو :  

رده سني اول : جليل شاه مير                                     رده سني دوم : جليل فيروزي ( بستان آباد) 

رده سني سوم : جليل واحد ( تبريز)                              رده سني چهارم : كامبيز پاشازاده  

رده سني پنجم : محبوب محسن وند ( مراغه)                  رده سني هفتم : حسين قراملكي (‌تبريز) 

 

 

 

« هيات دووميداني شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  ۹۴/۰۱/۲۸ساعت 12:49  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاري رقابتهاي انتخابي دووپياده روي شهرستان مرند

مسابقات دووپياده روي شهرستان مرند ( انتخابي مسابقات استاني) روز سه شنبه 25 فروردين ماه 94 ساعت 18 درپيست خاكي استاديوم تختي مرند برگزار گرديد.  

 

مسابقات استاني دووپياده روي بزرگسالان در9 رده سني 35 سال به بالا روز جمعه 28 فروردين برگزار خواهد گرديد. 

 

درپايان اين رقابت در رشته دو آقايان : قربانعلي محمدي و رحمان كشاورزي به مسابقات استاني راه يافتند 

 

در رشته پياده روي آقايان : قاسم صبّاغي ، جبرئيل نصيري ، كريم مجاوري و عباس مختاري با كسب عنوان اولي به مسابقات استاني راه يافتند. 

 

+ نوشته شده در  ۹۴/۰۱/۲۵ساعت 20:47  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

تمرين دو و پياده روي براي مسابقات استاني

تمرين آماده سازي تيم دو و پياده روي شهرستان مرند براي شركت درمسابقات استاني اين مواد روزجمعه مورخه 21/1/94 درمسير كمربندي درمسافت 5/9 كيلومتر ( از سي ان جي تقاطع راه انامق تا پليسراه مرند تبريز) برگزار گرديد. 

 

مسابقات دو وپياده روي انتخابي تيم استان جهت شركت درمسابقات كشوري كه امسال دراستان اردبيل برگزار خواهد گرديددراواخرارديبهشت امسال برگزار مي گردد.اين مسابقات همه ساله در هفت رده سني از 35 سال به بالا برگزار مي شود. 

قاسم صبّاغي و جبرئيل نصيري براي مسابقه پياده روي و حيدر حسيني ، قربانعلي محمدي ،اسرافيل علي واكبر نقدي براي مسابقه دو تمرين نمودند. 

برادر اميريوسفي ( رئيس هيات دووميداني شهرستان مرند) به همراه آقاي كريم مجاوري با يك ماشين سواري تيم پشتيباني كننده دوندگان درمسير كمربندي بودند.اين تمرين ساعت 6 عصر شروع و ساعت 7 خاتمه يافت و تيم پشتيباني كننده با چاي وشيريني ازدوندگان پذيرايي نمودند. 

 

« هيات دو و ميداني شهرستان مرند»


برچسب‌ها: پياده روي, بزرگسالان, مرند, پيشكسوتان, مسابقات
+ نوشته شده در  ۹۴/۰۱/۲۱ساعت 20:10  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

ناشنوا باش هنگامي كه از ناممكن بودن آرزوهايت سخن مي گويند

+ نوشته شده در  ۹۴/۰۱/۱۹ساعت 7:52  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

چرا دست و پایم خواب می رود؟

حتما بارها برای شما پیش آمده که دچار خواب‌رفتگی دست و پا شوید و گزگز و سوزش ناشی از آن شما را آزار دهد. راه رفتن با پایی که خواب رفته کار دشواری است و تنها راه‌حل شل گذاشتن اندام است تا آرام‌آرام به حالت طبیعی باز گردد.
 
احساس خواب‌رفتگی در اندام‌ها یا هر قسمتی از بدن یک احساس غیرطبیعی و همراه با سایر شکایات حسی نظیر سوزن‌سوزن شدن، گزگز و مورمورشدن یا احساس سوزش است که اصطلاحا آن را «پارستزی» می‌نامند. این حالت‌ها می‌تواند به صورت موقت یا مزمن روی دهد.

بیشتر موارد خواب‌رفتگی دست و پا ناشی از فشار روی یک یا چند عصب است و اغلب چند دقیقه بعد از حذف فشار از بین می‌رود. در واقع حس و تحریکات حسی دست و پا از طریق سلول‌های عصبی به نام نرون از مسیر نخاع وارد مغز می‌شود و هرگونه اختلال در عملکرد این مسیر به طوری که نتواند پیام حسی را به خوبی به مغز منتقل کند به بروز پارستزی می‌انجامد.
 
خواب‌رفتگی اندام نشانه بیماری است؟
معمولا پارستزی زمانی رخ می‌دهد که مثلا در اثر بد نشستن یا نشستن طولانی‌مدت به صورت دوزانو یا چهارزانو پاها دچار خواب‌رفتگی شوند ولی اگر خواب‌رفتگی اندام به صورت روزمره یا مداوم یا خودبه‌خود و بدون فشار خارجی روی عصب باشد، می‌تواند نشانه یک اختلال یا بیماری زمینه‌ای در بدن باشد. طیف وسیعی از بیماری‌ها و اختلالات می‌توانند به عصب آسیب بزنند. از گیرافتادن عصب در محل‌های خاصی از بدن و تحت فشار قرارگرفتن آن تا بیماری‌های سیستم عصب مرکزی – محیطی یا مشکلات ارتوپدی. در صورتی که از این ‌دسته از افراد هستید، بهتر است برای بررسی علت زمینه‌ای به پزشک مراجعه کنید.

در مواردی خواب‌رفتگی اندام نشانه‌ای از یک بیماری مهم است که بررسی سریع را می‌طلبد. گاهی هم می‌تواند علامت عارضه‌دارشدن یک بیماری زمینه‌ای باشد مثلا در بیماران دیابتی. دیابت به خصوص اگر کنترل‌نشده باشد به اعصاب حسی یا حرکتی محیطی آسیب می‌رساند که این جزو شایع‌ترین عوارض این بیماری است و علائم آن به نوع آسیب بستگی دارد ولی در اکثر موارد اولین نشانه‌ آن احساس خواب‌رفتگی، گزگز و مورمورشدن در انگشتان پا و در موارد طول کشیده، در انگشتان دست است. این علائم معمولا در طول شب تشدید می‌شود. میزان شیوع این نوع آسیب در بیماران دیابتی 20 تا 30 درصد گزارش شده است که البته احتمال آن با توجه به سن بیماری و طول مدت ابتلا به دیابت، همراهی با پرفشاری و چربی خون بالا یا سیگارکشیدن فرد افزایش می‌یابد. کنترل مناسب قندخون تا حدود زیادی از احتمال بروز پارستزی می‌کاهد.

گاهی اولین علامت بیماری گیلن‌باره احساس خواب‌آلودگی و گزگز در انگشتان پاست که متعاقب آن ضعف پیشرونده ایجاد می‌شود. تعدادی از بیماران مبتلا به کم‌کاری تیروئید از پارستزی دست و پا همراه با عدم تحمل سرما شکایت دارند.

علاوه بر فشارهایی که ذکر شد، در صورتی که خواب رفتن در دست و پا محدود به انگشت خاص یا محل خاصی از دست و پا باشد، آسیب‌های دیسک و آرتروز ستون فقرات، گردن یا کمر از جمله مواردی هستند که باید آنها را در نظر داشت که معمولا در این افراد شکایت از درد کمر و گردن (خفیف یا شدید) یا سابقه قبلی آن وجود دارد.
پارستزی و خواب‌رفتگی می‌تواند یکی از علائم شایع بیماری «ام‌اس» (MS) باشد. حدود 80 درصد بیماران، درجاتی از این اختلال حسی را در مقاطعی از سیر بیماری خود تجربه می‌کنند. گاهی خواب‌رفتگی یکی از نشانه‌های اولیه بیماری است. اگر پارستزی چند روز یا چند هفته طول بکشد، به‌خصوص اگر قسمت‌های وسیع یا پراکنده از بدن را گرفتار کند، باید آن را پیگیری و بررسی کرد.باید توجه داشت که بسیاری از بیماری‌های دیگر هم در تشخیص افتراقی «ام‌اس» مطرح می‌شوند که علائم مشابه دارند. «ام‌اس» طبق معیارهای خاص بالینی و تصویری و نظر متخصصان مغز و اعصاب تشخیص داده می‌شود و هر بیماری با این علائم لزوما مبتلا به «ام‌اس» نیست. مثلا مبتلایان به «فیبرومیالژی» با علائم خستگی و درد منتشر عضلانی مراجعه می‌کنند که انواع اختلالات حسی نظیر سوزن‌سوزن شدن و خواب‌رفتگی اندام می‌تواند از تظاهرات آن باشد. بیشتر بیماران با «فیبرومیالژی» اختلال خواب دارند یا از درجاتی از مسائل روانی نظیر افسردگی رنج می‌برند.
 
شایع‌ترین علت خواب‌رفتگی دست و پا
گیرافتادن و تحت فشار قرار گرفتن موضعی اعصاب محیطی از شایع‌ترین علل احساس خواب‌رفتگی دست و پاست زیرا این اعصاب در طول مسیر خود در محل‌های به خصوصی مستعد گیرافتادن یا آسیب‌های فشاری هستند. ناحیه پشت و داخلی آرنج، ناحیه مچ و دست، قسمت خارجی زیر زانو یا قسمت داخلی مچ پا از جمله این محل‌هاست. مثلا آنچه تحت عنوان «نشانگان تونل کارپ» شناخته می‌شود، به دلیل گیرافتادن و فشار روی عصبی به نام «مدین» در ناحیه مچ دست اتفاق می‌افتد. این ناحیه (تونل مچ) شایع‌ترین محل گیرافتادن عصب است. افراد مبتلا معمولا خانم‌های خانه‌دار بین سنین 30 تا 40 سال، کاربران رایانه، مکانیک‌های خودرو یا شاغلانی که با دست زیاد کار می‌کنند، هستند. در صورت آسیب عصب، بیماران از گزگز و خواب‌رفتگی یا درد در انگشت نشانه یا میانی و شست در طول شب شکایت دارند و در موارد شدیدتر، این خواب رفتن در روز هم احساس می‌شود. اگر خواب‌رفتگی دو یا سه انگشت وسطی شخص را از خواب بیدار کند و احساس کند که با تکان دادن دست خواب‌رفتگی آن کمتر می‌شود، معمولا اولین تشخیص مطرح، «نشانگان تونل کارپ» است مگر خلاف آن ثابت شود. علاوه بر انجام کارهای زیاد با دست، گاهی این نشانگان در زمینه یک بیماری رخ می‌دهد مانند روماتوئید آرتریت، دیابت، آکرومگالی یا در دوران بارداری. مشابه همین حالت ممکن است در مچ پا رخ دهد که آن را «نشانگان تونل تارس» می‌گویند. در این حالت فرد به دنبال ایستادن طولانی یا راهپیمایی دچار کرختی، خواب‌رفتگی و درد در قسمت داخلی کف پا یا کف پاشنه می‌شود که با بیرون آوردن کفش و استراحت کاهش می‌یابد. عموما تروما (ضربه)، چاقی و تورم مفصل مچ پا از علل آن است و گاهی هم علت خاصی برای آن نداریم.

برخی اوقات علامت گیرافتادن عصب (عصب تیبیال) در ناحیه مچ پا شبیه علامت خارپاشنه است که باید آنها را از هم افتراق داد.

از دیگر علل خواب‌رفتگی اندام‌ها، کم‌خونی از نوع کمبود ویتامین B12، ‌مسمومیت با فلزات سنگین نظیر سرب و ارسنیک، التهاب نخاع، ایسکمی موقت مغز، سکته‌های مغزی و گاهی تومورهاست ولی هر فردی با خواب‌رفتگی دست و پا نباید تا زمان بررسی آن به وسیله پزشک به خود برچسب بیماری خاص یا خطرناکی بزند. در هر فرد علت خواب‌رفتگی دست و پا به محل و همراهی با سایر علائم بستگی دارد.

+ نوشته شده در  ۹۴/۰۱/۰۹ساعت 20:23  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

نتایج مسابقات جایزه بزرگ دوومیدانی بانوان کشور اعلام شد

 

به گزارش سایت دوومیدانی ایران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی،  مسابقات جایزه بزرگ دوومیدانی بانوان روز پنجشنبه 14 اسفندماه جاري با همکاری فدراسیون دوومیدانی و سازمان بسیج کشور در سالن مجموعه اختصاصی آفتاب انقلاب تهران برگزار شد.

این رقابت ها در هفت ماده برگزار شد و مریم طوسی، جمیله سیفی، فاطمه پاشازاده، پریسا عرب، فاطمه خیاطی و سمانه کوهکن به ترتیب در مواد ۶۰ متر، ۶۰ متر مانع، ۴۰۰ متر، ۱۵۰۰ متر، پرتاب وزنه، پرش طول و پرش سه گام قهرمان شدند.

در این مسابقات بییش از ۷۰ دوومیدانی کار در قالب تیم های آذربایجان شرقی، زنجان، همدان، ده نفر برتر، خراسان رضوی، خراسان جنوبی، لرستان، کردستان، قزوین، اردبیل و گلستان به یکدیگر به رقابت پرداختند.

فدراسیون دوومیدانی در هر ماده سه نماینده از قهرمانان و ملی پوشان دوومیدانی داشت و سازمان بسیج نیز قهرمانان المپیادی خود را اعزام کرده بود.

در پایان به مقام آوران اول تا سوم به ترتیب ۵۰۰ هزار تومان، ۴۰۰ هزار تومان و ۳۰۰ هزار تومان جایزه نقدی اهدا شد.

نتایج این مسابقات به شرح زیر است:

۶۰ متر:

۱-      مریم طوسی- از تیم ۱۰ نفر برتر- ۷:۶       ۲-      الناز عادلی- آذربایجان شرقی- ۷:۶

۳-      مژده قهری- همدان- ۸:۱

۶۰ متر مانع:

۱-      جمیله سیفی- تیم ۱۰ نفر برتر- ۸:۹              ۲-      سمانه استانستی – خراسان جنوبی- ۱۰:۲

۳-      شقایق لطفی – خراسان رضوی- ۱۱:۲

۴۰۰ متر:

۱-      فاطمه پاشازاده – آذربایجان شرقی- ۱:۰۵:۶    ۲-      آیلین کرامتی- خراسان رضوی- ۱:۰۹:۰

۳-      ندا قریشی- کردستان- ۱:۱۲:۹

۱۵۰۰ متر:

۱-      پریسا عرب- تیم ۱۰ نفر برتر- ۵:۰۱:۹           ۲-      نسترن اکبری- همدان- ۵:۱۴:۰

۳-      نجیبه شرشبی- خراسان رضوی- ۵:۳۳:۶

پرتاب وزنه:

۱-      فاطمه خیاطی- همدان- ۱۲.۸۰            ۲-      سپیده توکلی – ۱۰ نفر برتر- ۱۲.۱۴

۳-      زهرا حضرتی – آذربایجان شرقی- ۹.۰۳

پرش طول:

۱-      سمانه کوهکن- گلستان- ۵.۴۸           ۲-      مهدیس محمدی- زنجان- ۵.۲۳

۳-      سپیده توکلی- ۱۰ نفر برتر- ۵.۸

پرش سه گام:

۱-       سمانه کوهکن- گلستان- ۱۱.۸۶            ۲-      جواهر زمانی – گلستان- ۱۱.۲۷

۳-      شقایق لطفی- خراسان رضوی- ۹.۳۹

+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۱۶ساعت 16:14  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

رکوردزنی پله های برج میلاد توسط ورزشکاراسلامشهری

 

توکل رحیمی دونده پیشکسوت اسلامشهری رکود پیمودن پله های برج میلاد را شکست.

در مسابقات ركوردزني پله هاي برج ميلاد كه با حضور  پرشور دوندگان كشور برگزار شد، توكل رحيمي از دوندگان خوب و پيشكسوت اسلامشهري با ركورد 12 دقیقه و 35 ثانیه تعداد 1670 پله برج را طي کردو در پايان هم ركورد كشور را جابجا كرد.

+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۱۶ساعت 16:10  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاري رقابت دوي ماراتن قهرماني كشور درجزيره قشم

به گزارش خبرنگار ورزشی روابط عمومی فدراسیون دو و میدانی، مسابقه دوی ماراتن قهرمانی کشور صبح روز جمعه (اول اسفند) با حضور 55 دونده در بندرعباس برگزار شد که 40 تن از دوندگان موفق شدند از خط پایان عبور کنند.

 

در این رقابت‌ها مهدی شریفی از فارس با زمان 2 ساعت و 20 دقیقه و 59 ثانیه قهرمان شد، حسن شیرقوی از آذربایجان شرقی با زمان 2 ساعت و 23 دقیقه و 19 ثانیه نایب قهرمان شد و محمدرضا ابوترابی از اصفهان با زمان 2 ساعت و 24 ثانیه و 32 صدم ثانیه به مقام سوم دست یافت. 

پژمان کرزه‌ای از همدان با زمان 2 ساعت و 27 دقیقه و 13 ثانیه، علی‌اصغر لطیفی از همدان با 2 ساعت و 29 دقیقه و 54 ثانیه، رضا عزیزیان از کرج با زمان 2 ساعت و 30 دقیقه و 50 ثانیه جایگاه‌های چهارم تا ششم را به خود اختصاص دادند.

جوایز این مسابقات برای نفر اول 7 سکه، نفر دوم 5 سکه، نفر سوم 4 سکه، نفر چهارم 3 سکه، نفر پنجم 2 سکه و ‌نفر ششم 1 سکه در نظر گرفته شده بود.

هر ورزشکاری که در این رقابت از خط پایان عبور کرد، از سوی شرکت‌های "توسعه انرژی کرانه" و "بنا گستر کرانه هرمزگان"، حامیان مالی این مسابقه 250 هزار تومان دریافت کرد. 

اكبر نقدي ، دونده خوب شهرستان مرند در اين رقابتها حضور داشت و توانست با زمان 3 ساعت و 30 دقيقه به خط پايان برسد .  

هيات دووميداني شهرستان مرند اين موفقيت را كه براي اولين باردرشهرستان مرند روي داده است ، به ايشان و خانواده محترمشان تبريك عرض مي نمايد. 

« هيات دووميداني شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  ۹۳/۱۲/۰۳ساعت 11:47  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برنامه دوی 12کیلومتری تمرینی

روزجمعه مورخه 17/11/93 تعدادی از دوندگان هیات دوومیدانی شهرستان مرند مسیر خاکی سه راه یامچی - روستای یالقوزآغاج ( 12کیلومتر) را دویدند.

این برنامه ساعت 13:45 بعدازظهر شروع و درساعت 14:50 خاتمه یافت.

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  ۹۳/۱۱/۱۹ساعت 15:6  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاري مسابقه درازنشست

ازطرف هيات دووميداني شهرستان مرند وبه مناسبت ايام الله دهه فجر مسابقه دراز نشست بصورت سه زمان 30 ، 60 و90 ثانيه اي بين ورزشكاران هيات دووميداني برگزارگرديد. 

 

اين مسابقه روز پنجشنبه مورخه 2/11/93 راس ساعت 17 درمحل دفترهيات دووميداني وباشركت 13ورزشكار آغازگرديد. 

 

هرورزشكار درسه نوبت وبصورت اختياري دريكي اززمانهاي فوق مسابقه مي داد ودرنهايت مجموع تعداد درازنشستهاي هرورزشكار درسه زمان موردنظر محاسبه مي گرديد. 

 

درپايان ودررده سني نوجوانان محسن عبدي درمجموع سه زمان يادشده وبا تعداد 176 عدددرازنشست اول شد. 

دررده سني زير 30 سال مرتضي ازلگيني با تعداد 265درازنشست درمجموع اول شد. 

دررده سني 30تا40سال جاويد نجف زاده با تعداد 159درازنشست و دررده سني 40 تا 50 سال جبرئيل نصيري با تعداد 178 درازنشست به مقام نخست رسيدند. 

دررده سني بالاي 50 سال كريم مجاوري با تعداد 136درازنشست به مقام قهرماني رسيد.  

 

به نفرات برتر ازطرف هيات دووميداني مرند جوايزي به رسم يادبود اهداگرديد. 

  

ضمناً دربين كل نفرات شركت كننده آقايان مرتضي ازلگيني با مجموع 265 درازنشست ، روح الله حسين علي پور با مجموع 256 درازنشست وجبرئيل نصيري با مجموع 178 درازنشست به ترتيب اول تا سوم شدند.

«هيات دووميداني شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  ۹۳/۱۱/۰۲ساعت 20:47  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

كلبه عشق

كلبه عشق نام شعري است سروده دونده پيشكسوت هيات دووميداني شهرستان مرند جناب آقاي نادرآهنگري (عضو شعرآئيني شهرستان مرند) 

كلبه عشق 

دوميداني است هيئت ما          ورزش افزون نمايد،عزت ما 

با صفااست هميشه كلبه عشق          كس نديده چنين محبّت ما 

با اراده،قوي وباغيرت                 آهنين است هميشه همّت ما 

همچو سرو،محكم وقوي هيكل          باصلابت،بلند،قامت ما 

همه فرهنگي و اديب وزكي          بود اهداف ما سلامت ما 

خُلق نيك ومنش متين وشريف          خوش بيان ولطيف صحبت ما 

احترام وادب شعار همه          نوجوانان كنند حرمت ما 

شوخي وجروبحث بيهوده          قيچي دوستي است و آفت ما 

جمله ازدود ودم همه بيزار          دُوبود عشق وروح ولذت ما 

عافيت نعمت بزرگي است          وقت بيماري است حسرت ما 

يارب ازما مگير تابه ابد              عشقِ ورزش،هميشه عادت ما 

پهلوان است هميشه افتاده          ازمنيّت جداست غيرت ما 

عاشق ورزشند اهل مرند          دوميداني است هيئت ما 

«نادر»ازدست مده تو ورزش را          چون بود جان و عشق ونعمت ما

+ نوشته شده در  ۹۳/۱۰/۲۸ساعت 22:32  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

بهترین رابطه تناسب اندام

برای تناسب اندام رابطه های گوناگونی عنوان شده است ازجمله : محاسبه حاصل تقسیم وزن بر میزان قد برحسب متر که به BMI معروف است.

اما رابطه فوق نیز دربرخی افراد ازجمله کودکان ، ورزشکاران وافراد مسن درست ازآب در نمی آید.

بهترین رابطه برای تناسب اندام ازنظر ورزشکاران مجرب دوومیدانی به این صورت است:

بصورت نشسته برروی زمین محیط شکم خود را ازروی ناف اندازه گیری کنید

اگر اندازه محیط شکم برابر با نصف قدتان باشد،تناسب اندامتان متوسط است.

اگر اندازه محیط شکم ازنصف قدتان چیزی درحدود 5 سانتیمتر کمترباشد تناسب اندام خوبی دارید.

اگراندازه محیط شکم ازنصف قدتان چیزی حدود 10سانتیمتر کمترباشد تناسب اندام بسیارخوبی دارید.

اگراندازه محیط شکم ازنصف قدتان چیزی حدود15سانتیمتر کمترباشد تناسب اندامتان عالی است

اگراندازه محیط شکم ازنصف قدتان چیزی حدود20سانتیمتر(وبیشتر) کمتر باشد شما یک مانکن هستید.

اگر اندازه محیط شکم ازنصف قدتان چیزی درحدود5الی 10سانتیمتر بیشترباشد اضافه وزن دارید.

اگر اندازه محیط شکم ازنصف قدتان چیزی درحدود10الی20سانتیمتربیشترباشد فرد چاقی هستید.

اگر اندازه محیط شکم ازنصف قدتان چیزی درحدود20الی30سانتیمتربیشترباشد بسیارچاق هستید.

اگر اندازه محیط شکم ازنصف قدتان چیزی درحدود30الی40سانتیمتر بیشترباشد جزء چاقترین افراد جهان هستید.

اگر اندازه محیط شکم ازنصف قدتان بیش از40 سانتیمتر بیشترباشد باید به فکر سفرآخرت باشید.

 

منبع : جبرئیل نصیری ، مربی و ورزشکار دوومیدانی و آمادگی جسمانی 

+ نوشته شده در  ۹۳/۱۰/۱۵ساعت 23:20  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

تمرین دوی صحرانوردی

روزجمعه مورخه 93/10/12 تمرین دوی صحرانوردی به مسافت 10 کیلومتردرجاده کشکسرای -مرند برگزار گردید.

دوندگان به یک ماشین سواری به نزدیک شهرکشکسرای رفته و مسافت 10 کیلومتر را تا سه راهی یامچی دویدند.

قاسم صبّاغی به  ماشین سواری و به عنوان پشتیبان ، دوندگان را دراین مسیر همراهی نمد.

 

این برنامه ساعت 13:20 ظهر جمعه آغاز گردید و حدود ساعت 14:20 خاتمه یافت.

«هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  ۹۳/۱۰/۱۲ساعت 18:42  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

رکوردگیری دوی5000 متر

روزپنجشنبه مرخه 93/9/27 ازطرف هیات دوومیدانی  شهرستان مرندرقابت دوی 5000 متر (رکوردگیری) ساعت 16 درمحل پیست خاکی استادیوم تختی مرند برگزار گردید.

در این رقابت 10 دونده شرکت داشتند و درپایان رقابت نتایج نفرات برتر بدین ترتیب بود:

1- اکبر نقدی  بازمان 17:15:34دقیقه       2- مرتضی ازلگینی  بازمان 17:38:25                                           3- حسین زارع زاد  بازمان   19:37:23 دقیقه    

4- قربانعلی محمدی  بازمان 20:30:78 دقیقه    5- حیدرحسینی بازمان  20:38:70            6- صمد خطیبی بازمان 21:14:16 دقیقه          7-جبرئیل نصیری  بازمان  22:00:69   8- علیرضا مددی    بازمان 26:00 دقیقه       9- علی عبدی  بازمان 24:28 دقیقه  10- علی رضایی  بازمان 33 دقیقه

ضمنا اجرا وداوری این رقابت برعهده قاسم صبّاغی بود.

«هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

 

+ نوشته شده در  ۹۳/۱۰/۱۲ساعت 18:27  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

استارت دردوهای سرعت

دوومیدانی قهرمانی داخل سالن جهان 300x199 استارت در دوهای سرعت

هر نوع استارت باید روشی باشد که باعث افزایش شتاب ورزشکار شود.برای بدست آوردن این هدف دونده در زمان استارت باید حداکثر نیرو خود را برعلیه تخته استارت ( با دو پاهایش) در کوتاه ترین زمان ممکن بکار ببرد.مراحلی که یک دونده سرعت باید روی آن مرکز کند و یاد بگیرد ۱- حالت به جای خود ۲- حالت حاضر ۳- حالت رو.

حالت به جای خود

سه تغییر در تخته استارت باعث درست شدن سه نوع استارت خواهد بود .استارت کوتاه ، استارت متوسط و استارت بلند .پای نیرومند و قوی باید جلو و نزدیک خط استارت باشد.برای تعیین پای قوی تر ،مربیان ورزشکار را در حالتی که پاها موازی هم هستند از آنها می خواهند که به طرف جلو سقوط کنند هر پای که زودتر جلو آمد آن قوی تر است یا می توان از ورزشکار خواست که پرش یک پا انجام بدهد هر پا مسافت بیشتری پرید آن قوی تر است و جلو تر خواهد بود.بعضی از مربیان به ورزشکاران اجازه می دهند که هر جوری که  احساس راحت تر هستند انتخاب کننند .

در استارت کوتاه ورزشکار به خط نزدیک است. که پییشنهاد می شود که پای جلوی تقریبا ۱۶ اینج ( حدود ۴۵ سانتی متر) پشت خط باشد و پای عقب تقریبا ۱۱ اینج ( حدود ۲۸ سانتی متر) پشت پای جلو قرار گیرد .در استارت متوسط پیشنهاد می شود که پای جلو تقریبا ۲۱ اینج ( حدود ۵۳ سانتی متر )پشت خط باشد و پای عقب تقریبا۱۶ اینج ( حدود ۴۵ سانتی متر)  پشت پای جلو قرار گیرد.استارت بلند پیشنهاد می شود که پای جلو تقریبا ۲۱ اینج (حدود ۵۳ سانتی متر) پشت خط قرار گیرد و پای عقبی تقریبا ۲۶ اینج (۶۶ سانتی متر) پشت پای جلوی باشد.شما می توانید انواع این روش ها را امتحان کنید ولی روش استارت متوسط بهترین روش است چون این روش ورزشکار را در بهترین حالت نیرو  و توان قرار می دهد چون زاویه بدن و انگشتان پا به سر در حالت رو که به سرعت بالا می انجامد بین ۴۱ و ۴۵ درجه هستند.در مسابقاتی که مسیر مستقیم می باشد مطمین شوید که تخته استارت در وسط خط قرار دارد و به زاویه دیگر منحرف نیست . بیاد داشته باشید که پاها باید با تمام نیرو به تخته استارت چسپیده شده باشد مثل اینکه می خواهید آن ر به عقب پرتاب کنید.یک وضعیت استارت راحت که سرعت بالا و زاویه مورد نیاز را بدست آورد این است که زاویه زانو ثابت باشد .تا حالا با یک نوار متر دقیقا فاصله بین دو پا را اندازه گییری کرده اید. این نوار متر باید هر تمرین و مسابقه بعنوان وسایل مورد نیاز لازم است چون تخته استارت ها با هم متفاوت هستند.

حالت حاضر

تخته استارتی که شما ورزشکاران روی آن قرار دارند موقعیتی درست کند که در آن زاویه زانو جلوی ۹۰ درجه و زاویه زانو عقبی ۱۲۰ درجه باشد. ورزشکا ر باید نیرو (قوی و) مساوی با دو تا پا وارد کند و  وزن بدن را بالای دستهایشان حرکت دهند و توسط دست ها از آن حمایت کنند.ورزشکار باید دستهایش را کمی پهن تر از شانه هایش قرار دهد که با  انگشت شست و دیگر انگشتان یک حالت پل مانند درست کند و سر برای استراحت در یک موقعیت راحت قرار کی گیرد و گردن بی حرکت و باسن کمی بالاتر از سطح سر و شانه قرار کی گیرد.

حالت رو

از وقتی که دپانچه زده می شود ورزشکار باید باید با دو پاهایش به سمت جلو و بالا هل داده . دست ها با سرعتی که می توانند زده بشوند و ورزشکار به معنای واقعی کلمه از تخته استارت جدا شود. نه به بالا بپرد و نه به جلو بپرد. شما به دنبال یک نیرو و یک حرکت شناور هستید.بعد از حالت رو ورزشکار باید به جلو رفتن را با زاویه ۴۵ درجه ادامه دهد و از روی زمین کشیده از ظریق مچ پا ،از طریق مفصل زانو ، باسن و سپس از طریق سر . پنجه ها باید زمین را چنگ بزند پس از طی حدود ۳۰ متر دونده حالت راست تری به خود می گیرد. دستها تا ارتفاع شانه ها بالا می آیند دستها هرگز به طرف خط میانی بدن تمایل پیدا نمی کنند.

به همان انداذه که مسابقه به جلو میرود باید زمین را بکند و شروع به دویدن بلند و سبک بکند و حالت ریلکس و را در صورت و و دست هایش حفظ کند. برای جط پایان دونده می تواند خم شده یا اینکه با تمام قدرت از خط پایان رد شود. من عادت کرده ام  که حالت خم شدن را به ورزشکاران آموزش دهم اما پی برده ام که لازم نیست تمام وقت ها ان را انجام دهم . ورزشکار به سبکی خود را در حالت خم شدن قرار می دهد ولی من از ورزشکارانم می خواهم قبل از آهسته کردن یا هر واکنش دیگر از خط پایان رد شوند.

ملاحظات ۲۰۰ متر

اینجا دو موضوع برای آماده سازی دویدن ۲۰۰ متر وجود دارد.همه مکانیک استارت ، شروع  ،کندن و زاویه در اولین گام ها دقیقا از ۱۰۰ متر تا ۴۰۰ متر یکسان است-اما آنها بیشتر در مسابقات کوتاه تر نسبت به مسابقات طولانی تر حساس تر و بحرانی است. در مسابقات طولانی تر ورزشکار در قوس استارت می زند آنها به تنظیم تخته استارت نیاز دارند پس دستی که در سمت بیرون ( دست راست) قرار دارد دقیقا پشت خط قرار می گیرد و دست داخلی (دست چپ) حدود ۱۰ سانتی متر پشت خط قرار می گیرد.تخته استارت به همان شیوه ۱۰۰ متر باقی می ماند.

وقتی که تپانچه زده می شود ورزشکا ربه سمت قوس می دود و با یک مسیر مستقیم از تخته جدا می شود. شانه چپ باید اندکی خم شود و دست راست باید ( فقط در قوس دویدن)فقط در امتداد وسطط بدن زده شود. از وقتی که دونده از قوس بیرون می آید او نباید به سمت بیرون شناور بشود در عوض در حالت چرخش باید ثابت باشد.ورزشکار قوی تعین می کند دویدن با چرخش و کنترل شتاب به راست چقدر سخت است. در هر صورت هدف حفظ فرم و سرعت به سمت خط پایان است.

منبع:سایت دوومیدانی ایران http://www.2meydani.ir

+ نوشته شده در  ۹۳/۰۹/۳۰ساعت 23:24  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

دونده ها چگونه آسیب می بینند؟

دویدن که یکی از رشته‌های دو و میدانی می‌باشد از کم‌هزینه‌ترین ورزش‌ها محسوب می‌شود. انسان از بدو آفرینش تاکنون در مواقعی به استفاده از آن پرداخته، حتی برای کسب تناسب اندام و آمادگی بدنی و آمادگی قلبی عروقی و تنفسی اکثر ورزشکارانی که در رشته‌های ورزشی دیگری به فعالیت می‌پردازند از این دویدن استفاده می‌کنند.
 
دونده‌های حرفه‌ای به علت استفاده بیشتر از عضوهایی که در دویدن درگیرند، باعث آسیب رساندن به خود می‌شوند مهمترین علت بروز آسیب در دویدن، انجام بیش از حد حرکات و فعالیت‌های ورزشی و افراط در تمرین‌ها است. منظور از زیاده‌روی نیز این است که ورزش به مدت طولانی‌تر از حد مورد نیاز، سریع، تکرار زیاد و در همه این موارد حتی با وجود بروز درد توجهی به آن نمی‌شود.
 
البته نباید اثرات مثبت دویدن را فراموش کرد، این ورزش یکی از فعالیت‌های هوازی به شمار می‌رود که برای کنترل وزن، کاهش استرس، کم کردن فشار خون و کاهش کلسترول استفاده می‌گردد.
 
با این حال ورزش با آسیب همراه است اما می‌توان عوامل آن را شناخت و از بروز آسیب جلوگیری نمود. این عوامل شامل: سن، جنس،‌ ترکیب بدن، سابقه آسیب‌دیدگی، تجربه، کنش، سطوح تمرین و مسابقه، مسافت دویدن و جلسات تمرین در هفته می‌باشد.


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۳/۰۹/۳۰ساعت 23:13  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برنامه پیاده روی 36 کیلومتری

گروهی ازاعضای هیات دوومیدانی شهرستان مرند مسافت 36 کیلومتری روستای زنجیره تا شهرمرند را با پای پیاده طی نمودند.

شرکت کنندگان با یک سواری به روستای زنجیره رفته و با ورود به مسیرعبور لوله انتقال گازبه طرف شهرمرند راه افتادند.

این برنامه ساعت 7:45 دقیقه صبح روز جمعه 28 آذر93 آغازگردید

بعد از طی مسیر 36 کیلومتر ساعت 15:45 وبعد از8ساعت پیاده روی ، نفرات شرکت کننده دربرنامه به شهر مرندرسیده وبرنامه با خوشی وسلامتی خاتمه یافت.

این برنامه بیشتر جنبه آموزشی وتبلیغی داشت تا تمامی علاقمندان به سلامت جسمی وروحی درچنین برنامه هایی شرکت نمایند.

«هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  ۹۳/۰۹/۲۸ساعت 22:9  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری مسابقه دوی صحرانوردی استان آذربایجان شرقی

رقابتهای دوی صحرانوردی بزرگسالان استان آذربایجان شرقی به میزبانی شهرستان خواجه درمورخه جمعه 21 آذرماه 93 با شرکت هفت تیم (مرند-میانه-مراغه-خواجه-شبستر-تبریز-بستان آباد) برگزارگردید.

تیم شهرستان مرند با 5دونده دراین مسابقه شرکت نموده و به مقام ششم دست یافت.

تیمهای خواجه ، مراغه وبستان آباد به ترتیب اول تا سوم شدند.

درقسمت انفرادی حسن شیرقوی ازمراغه و رحیم دیبائی ازخواجه مشترکا به مقام اول دست یافتند.همچنین جواد علیزاده وصابر چرخی دوم وسوم شدند.

نتایج انفرادی تیم مرند: مرتضی ازلگینی  نفردهم       اکبر نقدی نفر یازدهم    

حسین زارعی  زاد نفر پانزدهم      حامد کریم خانی    نفرشانزدهم          قربانعلی محمدی  نفرهفدهم

 

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

 

+ نوشته شده در  ۹۳/۰۹/۲۵ساعت 19:34  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برنامه پیاده روی 30 کیلومتری

 گروهی ازاعضای هیات دوومیدانی شهرستان مرند دریک اقدام بی سابقه وتبلیغی مسافت 30 کیلومتری مرند تا روستای قرمزی قشلاق را با پای پیاده پیمودند.

این برنامه روزجمعه مورخه 21 آذرماه 93 ساعت 8 صبح از روبروی مسجد ولی الله اعظم دیزج یکان آغاز گردید.

بعد از طی مسیر روستای انامق وبعد ازسد انامق وارد مسیر عبور لوله انتقال گاز شده و مسیر گاز را ادامه دادند تا درساعت 12ظهر درروبروی شهرکشکسرای به صرف ناهار و قرائت نماز مشغول شدند.

بعد ازیک و نیم ساعت استراحت برنامه ادامه یافت تا درساعت 16:30  به روستای قرمزی قشلاق رسیدند.

درنهایت اعضای شرکت کننده با دوماشین سواری درساعت17 به شهر مرند برگشتندواین برنامه 9ساعته به پایان رسید.

«هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

 

+ نوشته شده در  ۹۳/۰۹/۲۲ساعت 12:19  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

پیاده روی 21 کیلومتری

دوتن ازدوندگان هیات دوومیدانی شهرستان مرند دریک برنامه پیاده روی روزجمعه مورخه 93/9/14 مسیر شهرمرند تاروستای قراجه فیض اله به مسافت 21 کیلومتر را با پای پیاده طی نمودند.

این برنامه ساعت 9:30 صبح آغاز و ساعت 14 درروستای قراجه فیض اله خاتمه یافت.

این برنامه جهت تشویق مردم به پیاده روی  برای تضمین سلامت جسمی وروحی افراد انجام گرفت و مقرر گردید ازاین به بعد با تعداد نفرات بیشتر و مسافت طولانی تر ادامه یابد.

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  ۹۳/۰۹/۱۵ساعت 0:46  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری دو صحرانوردی نوجوانان پسر در استان زنجان

دو صحرانوردی قهرمانی کشور نوجوانان پسر روز بیستم آذر ماه در استان زنجان برگزار خواهد شد.

به گزارش سایت دوومیدانی ایران و به نقل از روابط عمومی فدراسیون دوومیدانی، دراین رقابت پسران نوجوان سراسر کشور در یک مسیر 6 کیلومتری با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.

هر استان مجاز به اعزام چهار ورزشکار می باشد.

این مسابقه سال گذشته به میزبانی استان قزوین برگزار شد و تیم فارس قهرمان شد و تیم های البرز و همدان به ترتیب در رده دوم و سوم قرار گرفتند.

منبع : سایت دوومیدانی ایرانhttp://www.2meydani.ir

+ نوشته شده در  ۹۳/۰۹/۱۰ساعت 15:29  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاري مسابقات پياده روي بزرگسالان شهرستان مرند

ازطرف هيات دووميداني شهرستان مرند ، مسابقات پياده روي بزرگسالان مرند درسه رده سني ( بالاي 30 سال، بالاي 40 سال وبالاي 50سال )وبه مسافت 3كيلومتر روز شنبه مورخه 12 مهر1393 ساعت 17 درپيست دووميداني مرندبرگزار گرديد.

نتايج مسابقه :

رده سني اول: 1- اسرافيل علّي      بازمان 19:23:40 دقیقه  2- حسن پورزارعيان   بازمان 19:23:60دقیقه      3- جاويد نجف زاده بازمان  20:40:70 دقیقه

رده سني دوم: 1- جبرئيل نصيري   بازمان 16:07 دقیقه      2- قاسم صبّاغي    بازمان 16:323 دقیقه          3-قربانعلي محمدي   بازمان 19:07 دقیقه

رده سني سوم : 1- كريم مجاوري  بازمان 19:34 دقیقه       2-علي رضايي    بازمان  22:14 دقیقه             3- جاويد نجف زاده   بازمان 22:15 دقیقه

درخاتمه ازطرف هيات دووميداني شهرستان مرند به نفرات برتر حكم قهرماني وجوايزي اهدا گرديد.

«هيات دووميداني شهرستان مبرند»

+ نوشته شده در  ۹۳/۰۷/۱۲ساعت 22:7  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

اطلاعیه مسابقه پیاده روی پیشکسوتان شهرستان مرند

به اطلاع علاقمندان رشته پیاده روی می رساند که ازطرف هیات دوومیدانی شهرستان مرند مسابقه پیاده روی پیشکسوتان درسه رده سنی وبه مسافت 3کیلومتر برگزار می گردد.

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  ۹۳/۰۷/۰۹ساعت 11:25  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری مسابقه دوی عمومی بمناسبت هفته دفاع مقدس درشهرمرند

ازطرف هیات دوومیدانی شهرستان مرند و باهمکاری اداره ورزش وجوانان شهرستان و بایاری ومساعدت راهنمایی ورانندگی مرند مسابقه نمایشی دوی عمومی به مناسبت هفته دفاع مقدس ازمزارشهدای شهرستان مرند (باغ رضوان) تا تپه شهدا با شرکت 11دونده برگزار گردید.

این همایش روز دوشنبه 31 شهریور 93 همزمان با آغاز هفته دفاع مقدس ، ساعت 17عصراز گلزار شهدای مرند آغازگردید.

دوندگان ابتدابا حضور درگلزارشهدا وقرائت فاتحه یاد و خاطره شهدا را گرامی داشته و با هماهنگی راهنمایی ورانندگی حرکت نمادین خود را آغاز کردند.

درپایان همایش برادر نجاری ،رئیس اداره ورزش وجوانان شهرستان مرند با حضور درجمع دوندگان ، این حرکت نمادین راستوده و ادامه اینگونه مسابقات را خواستار شدند.

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

 

 

+ نوشته شده در  ۹۳/۰۷/۰۱ساعت 21:22  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری مسابقات دوومیدانی نونهالان درشهر کشکسرای مرند

ازطرف هیات دوومیدانی شهر کشکسرای و باهماهنگی هیات دوومیدانی شهرستان مرند به مناسبت هفته دفاع مقدس ،روز یکشنبه 30 شهریور 1393 مسابقات دوومیدانی نونهالان برگزار گردید.

این مسابقات درسه ماده ، دو100 متر سرعت ، پرتاب وزنه وپرش طول برگزار گردید.

نفرات برتر ماده دو100 متر:

1- امیر علیخواه         2- محمد دستیار       3- سعید دین پرور

نفرات برتر پرش طول:

1-اکبر الفت     2-محمدرضا درخوش            3- محمد جسوری

نفرات برتر پرتاب وزنه:

1- محمد خدایی         2- امین جواندوست        3- اکبر باغی

 

'گزارش تصویری از این مسابقات و اهداء جوایز رادرادامه مطلب ببینید:


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۳/۰۷/۰۱ساعت 11:22  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

تمرین دوی صحرانوردی 18کیلومتر

تعداد هشت تن ازدوندگان هیات دوومیدانی شهرستان مرند روزجمعه مورخه21 شهریور1393 ساعت 19 ازشهرکشکسرای تا میدان امام حسین مرند(ترمینال) به مسافت 18 کیلومتر دویدند.

 

دوندگان این مسیر را درطی 88 الی 93دقیقه به پایان رساندند.

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  ۹۳/۰۶/۲۳ساعت 0:2  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری بزرگترین مسابقه دوومیدانی ویژه نونهالان درمرند

مسابقات دوومیدانی نونهالان شهرستان مرند درسه ماده دوی 60متربامانع،پرتاب وزنه و پرش طول برگزار گردید.

این مسابقات در سه رده سنّی ( متولدین 1380 ،1381 و1382) باشرکت حدود 60 ورزشکار نونهال روز سه شنبه مورخه 18/6/1893 درمحل استادیوم تختی مرند برگزار گردید.

نتایج نفرات برتر این مسابقات به شرح زیر است:

نتایج ماده دوی 60 متر با مانع:

رده سنّی اول (متولدین1380) : 1- احسان حسین نژاد بازمان 9:55 ثانیه   2- محسن عبدی  بازمان 10:32 ثانیه    3- سید مهدی کسرایی  بازمان 10:68 ثانیه

رده سنی دوم(متولدین 1381) : 1- محمد رضا محمدی ثالث   بازمان 9:67 ثانیه    2- سعید حسینی  بازمان 9:90 ثانیه    3- امیر  خیالی  بازمان  10:33 ثانیه 

رده سنی سوم(متولدین 1382): 1-میرصالح موسوی  بازمان 10:36ثانیه    2- طالب قلیلوی تبریزی  بازمان 10:63 ثانیه     3- عباس رضایی  بازمان 10:64  ثانیه

 

نتایج ماده پرتاب وزنه :

1- امیرحسین جوان دوست با پرتابی به طول 9:00 متر      2- محمد علّی  با پرتابی به طول  8:60 متر    3- یداله امیرپور   با پرتابی به طول  8:55 متر

نتایج ماده پرش طول:

رده سنی اول (متولدین 1380):   1- اکبر الفت با پرشی به طول 4:65 متر    2- حامد فضلی با پرشی به طول 3:59 متر    3- محسن خدادادی با پرشی به طول 2:52 متر

رده سنی دوم (متولدین 1380) : 1- اکبر نیرومند با پرشی به طول 3:58 متر

رده سنی سوم (متولدین 1382) : 1- پویا دین پرور  با پرشی به طول 3:42 متر    2- مسعود بخشی با پرشی به طول 3:15 متر   3- امیرعلی غلامی   با پرشی به طول  2:99 متر

درپایان مسابقات به نفرات برتر هرماده و درسه گروه سنی ازطرف تربیت بدنی شهرستان مرند حکم ومدال قهرمانی وجوایزی اهدا گردید.

گزارش تصویری از مراسم اهدا جوایز را درادامه مطلب ببینید.

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند»

 


ادامه مطلب
+ نوشته شده در  ۹۳/۰۶/۱۸ساعت 22:21  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

رقابت تمرینی دوی 800 متر

ازطرف هیات دوومیدانی شهرستان مرند درمورخه11 شهریور 1393 روز سه شنبه ساعت 19 رقابت تمرینی دوی 800متر با شرکت 12 دونده درپیست خاکی استادیوم تختی مرند برگزار گردید.

این مسابقه دردو گروه شش نفری با داوری برادران کریم مجاوری ، صمد خطیبی و حسن پورزارعیان برگزار گردید.

درپایان اکبر نقدی بازمان 2:18 دقیقه اول شد و حامد کریم خانی و امیر یوسفی بازمان مشابه 2:26 دقیقه دوم وسوم شدند.

نتایج نفرات بعدی :

4- جبرئیل نصیری بازمان 2:27 دقیقه      5- احد طالبیان با زمان2:28 دقیقه    6- اسرافیل علّی  بازمان 2:27 دقیقه    7- قربانعلی محمدی  بازمان 2:38 دقیقه      8- حیدر حسینی بازمان 2: 39 دقیقه  9- هاتف اعظمی بازمان 2:39 دقیقه  10- قاسم صبّاغی بازمان2:42 دقیقه    11- مرتضی لطفی  بازمان 2:52دقیقه    12:سجاد عبدی بازمان2:56 دقیقه

« هیات دوومیدانی شهرستان مرند » 

+ نوشته شده در  ۹۳/۰۶/۱۲ساعت 0:8  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

برگزاری بزرگترین مسابقه دوومیدانی ویژه نونهالان درمرند

هيات دووميداني شهرستان مرند برگزار مي كند

بزرگترين مسابقه دووميداني ويژه نونهالان

شرايط سنّي : متولدين سالهاي 80 81 82

موارد مسابقات : دوي 60متربامانع – پرش طول – پرتاب وزنه

زمان مسابقه : سه شنبه مورخه 18/6/93 راس ساعت 18 درمحل استاديم تختي مرند

علاقمندان جهت ثبت نام وكسب اطلاعات بيشتر روزهاي فرد ازساعت 18 الي 20:30 به هيات دووميداني مراجعه ويا باشماره تلفن 09141905914(پورزارعيان) تماس حاصل نمايند.

                       

موارد ضروري:

1-   هرشركت كننده حق شركت دريك ماده رادارد.

2-  براي شركت درمسابقه داشتن كارت بيمه ورزشي ، رضايت نامه كتبي والدين و اصل شناسنامه ضروري است.

3- حضور خانواده ها درمحل مسابقه بلامانع است.

 

ضمنا به نفرات برتر هرماده ودرهرگروه سنّي ازطرف هيات دووميداني جوايزي اهدا خواهد گرديد.

 

« هيات دو وميداني شهرستان مرند»

+ نوشته شده در  ۹۳/۰۶/۱۱ساعت 23:57  توسط قاسم صباغی دیزجیکان  | 

مطالب قدیمی‌تر